This website uses cookies to provide services, personalise ads and analyse the visitor traffic. By using this site you agree to their use. Close
Shop roku 2019

Raemco sportovní 3-bodový bezpečnostní pás odpojitelný, Color černý

Sportovní 3-bodový bezpečnostní pás Raemco s klasickou sponou a 2" širokými popruhy v pase i přes ramena.Full description

74,84 €
56,04 €
Cena je včetně DPH
In stock more than 5 pcs
Immediately at our store
On tuesday at your address Delivery options
Color
%

černý
1 990 Kč 1 490 Kč
%

červený
1 990 Kč 1 490 Kč
%

růžový
1 990 Kč 1 490 Kč

maskáčový
Brand: Raemco
PN: L-03FB
Add to list
Oblíbené položky můžete přidávat až po Login.
 

Sportovní 3-bodový bezpečnostní pás Raemco s klasickou sponou a 2" širokými popruhy v pase i přes ramena. V oblasti pasu je pás s přezkou vypodložen pro větší pohodlí při denním používání. Kotvení pásu se provádí pomocí přiložených závitových ok buď do základny sedačky nebo do původního místa pro kotvení pásů.

Pás je v zadní části, krátce za spojením ramenních popruhů, odpojitelný, což umožňuje využití vozu i na zadních sedačkách (při použití originálního pásu).

Na obou ramenních popruzích je vyšité logo Raemco.

Základní parametry:
Počet kotvicích bodů: 3
Šířka ramenních popruhů: 2"
Šířka popruhu v pase: 2"
Vypodložení popruhu v pase: ano
Provedení spony: klasická
Odpojitelný zadní popruh: ano

Naše společnost Escape6 je přímým dovozcem sportovního příslušenství Raemco do ČR.

APEK - Asociace pro elektronickou komerci APEK - Asociace pro elektronickou komerci

Our company Escape6 is on the market since year 2000. Our open and positive approach to vehicle modifications, besides many years of experience, stems from the enthusiasm of our entire team. Each of us is a true car enthusiast, and so we can identify with your idea of car modifications, whether it's a Show&Shine competitor, circuit racer, or offroad driver. We actively visit automobile exhibitions around the world, as well as domestic tuning exhibitions, events and events where you can meet our own modified cars.

We are looking forward to seeing you in our showroom in Prague Čestlice, which is filled with the best of today's world tuning parts and accessories. Whether you are only looking for small accessories or car care products, or if you want your car to be completely "tuned out", you are in the right place with us! And do not forget to follow us on social networks where you can learn something behind the scenes of our company.