This website uses cookies to provide services, personalise ads and analyse the visitor traffic. By using this site you agree to their use. Close
Shop roku 2019

Rieger tuning kompletní přední nárazník pro Opel Astra F Hatchback/Notchback, r.v. od 09/91-12/99

Kompletní přední nárazník Rieger tuning určen k montáži na vozy Opel Astra F modely Hatchback i Notchback s rokem výroby od 09/1991 - 12/1999 je dodáván v plastu ABS, bez laku, připraven pro případné lakování do barvy vozu. Vhodné také pro GSI.Full description

262,20 €
Cena je včetně DPH
Delivery time: 1-2 týdny
Brand: Rieger Tuning
PN: Y 00051001
Add to list
Oblíbené položky můžete přidávat až po Login.
 

Tento přední nárazník pasuje na modely Hatchback a Notchback vozu Opel Astra F s rokem výroby od 09/1991 - 12/1999. Nárazník je dodáván v plastu ABS bez laku, připraven pro případné lakování do barvy vozu.

Díl je určen pro vozy:
Opel Astra F Hatchback, 09/91-12/99
Opel Astra F Notchback, 09/91-12/99

Součástí balení:
přední nárazník s výřezy pro mlhová světla
certifikát TUV
montážní příslušenství

Povrchová úprava:
plast ABS, bez laku

Výrobky v provedení PUR, sklolaminát, ABS plast nebo ABS plast Carbon-look jsou dodávány bez lakování. S výjimkou ABS plastu Carbon-look je nezbytné tyto díly před finálním namontováním nalakovat do požadovaného odstínu. Výrobky v černém lesklém provedení již mají finální povrchovou úpravu.

Naše společnost Escape6 s.r.o. je výhradním dovozcem spoilerů Rieger Tuning do ČR.

APEK - Asociace pro elektronickou komerci APEK - Asociace pro elektronickou komerci

Our company Escape6 is on the market since year 2000. Our open and positive approach to vehicle modifications, besides many years of experience, stems from the enthusiasm of our entire team. Each of us is a true car enthusiast, and so we can identify with your idea of car modifications, whether it's a Show&Shine competitor, circuit racer, or offroad driver. We actively visit automobile exhibitions around the world, as well as domestic tuning exhibitions, events and events where you can meet our own modified cars.

We are looking forward to seeing you in our showroom in Prague Čestlice, which is filled with the best of today's world tuning parts and accessories. Whether you are only looking for small accessories or car care products, or if you want your car to be completely "tuned out", you are in the right place with us! And do not forget to follow us on social networks where you can learn something behind the scenes of our company.