This website uses cookies to provide services, personalise ads and analyse the visitor traffic. By using this site you agree to their use. Close
Shop roku 2020
 • Blog
 • Zimní péče o automobil? Díky Meguiar’s žádný problém!
Jakub 29.12.2020 2808x

Zimní péče o automobil? Díky Meguiar’s žádný problém!

Zimní období je největší zkouškou nejen pro automobily. Neustálé teplotní výkyvy mezi chladným venkovním prostředím a vytápěnými garážemi, všudypřítomné nečistoty, bláto a rozbředlý sníh, chemický či inertní posypový materiál – všechny tyto faktory v zimním období výrazně ovlivňují stav a vzhled nejen lakovaných částí karoserie, ale také plastových a gumových částí, pneumatik, skleněných ploch a v neposlední řadě také interiérových povrchů. Jak účinně bojovat proti těmto sezónním činitelům a ochránit svůj vůz v zimním období? Přinášíme 6 jednoduchých tipů Meguiar’s:

 

Svůj vůz myjte co nejčastěji kvalitním autošamponem. Nečistoty, které ulpí na povrchu karoserie, nebudou mít čas oslabovat ochrannou vrstvu vosku, sealantu či coatingu, a následně poškozovat lak. Všechny autošampony Meguiar’s jsou šetrné k ochranné vrstvě, obsahují lubrikanty, díky kterým povrch laku nepoškrábete, a optické rozjasňovače podpoří lesk laku. Některé z nich dokonce ochrannou vrstvu účinně posilují!

https://www.escape6.cz/autokosmetika/myti-a-suseni-vozu-idk19006/

 

Doporučujeme:

 • G177 Meguiar’s Ultimate Wash & Wax
 • G3626 Meguiar’s Ultimate Waterless Wash & Wax

Mytí bez vody přípravkem Meguiar's Ultimate Waterless Wash & Wax

 

Nezapomínejte ani na disky kol a pneumatiky. Právě tyto části jsou v zimě nejvíc zkoušeny, a proto jejich pravidelné čištění a vhodná ochrana přispívá k dlouhé životnosti. Čističe disků a pneumatik odstraní i odolné nečistoty, a přitom jsou zcela šetrné k čištěným povrchům. Pro ochranu kol můžete použít kterýkoli syntetický, a zejména pak hybridní keramický vosk. Pneumatiky následně doporučujeme ochránit přípravky dodávajícími nejen efektní mokrý vzhled, ale zejména ochranu před procesy vysychání, hnědnutí a puchření, které může právě posypová sůl a nečistoty výrazně urychlit.

https://www.escape6.cz/autokosmetika/kola-a-pneumatiky-idk9600/
 

Doporučujeme:

 • G180124 Meguiar’s Ultimate All Wheel Cleaner
 • G7516 Meguiar’s Endurance Tire Gel

Čištění kol pomocí Meguiar's Ultimate All Wheel Cleaneru

 

Odstranění odolných a chemicky agresivních nečistot (= dekontaminace laku). Polétavá rez, asfaltové tečky, lakový poprašek a další odolné nečistoty ulpí na povrchu laku při běžném provozu, avšak prostým mytím není možné je z laku odstranit. Po čase se navíc dostanou až pod samotný povrch a odstranit je není možné jinak než přelakováním. Clay (čti „klej“) dokáže tyto povrchové nečistoty odstranit dříve, než se dostanou hlouběji do laku a nenávratně jej poškodí. Clay je neabrazivní a jeho použití je šetrné a zcela nenáročné. Použít jej lze, kromě lakovaných částí, také na skleněné plochy. Výsledkem je dokonale hladký povrch, který umožňuje lepší a efektivnější korekci, leštění a ochranu laku a v kombinaci s efektem tzv. „tekutých stěračů“ účinnější odvod vody.

https://www.escape6.cz/autokosmetika/cisteni-a-priprava-laku-idk19007/

 

Doporučujeme:

 • G191700 Meguiar’s Smooth Surface Clay Kit
 • DRTU200232 Meguiar's Iron Removing Spray "Clay"

Dekontaminace laku sadou G191700 Meguiar's Smooth Surface Clay Kit

 

Ochrana karoserie = účinná ochrana před okolními vlivy. Kvalitní vosky, sealanty či coatingy vytvářejí na povrchu laku ochrannou hydrofobní (vodu odpuzující) vrstvu, která brání pronikání nečistot na povrch laku, a tím jej chrání před poškozením. Vosky Meguiar’s navíc podporují lesk a poskytují dokonalou hladkost povrchu. Před aplikací ochrany doporučujeme z povrchu odstranit odolné nečistoty pomocí claye, čímž se trvanlivost a účinnost ochranné vrstvy ještě zvýší.

https://www.escape6.cz/autokosmetika/voskovani-a-ochrana-laku-idk19009/

 

Doporučujeme:

 • G200416 Meguiar’s Hybrid Ceramic Liquid Wax
 • G182 Meguiar’s Ultimate Wax
 • G70 Meguiar's Gold Class Carnauba Plus Premium Wax

Ochrana laku hybridním keramickým voskem G200416 Meguiar's Hybrid Ceramic Liquid Wax

 

Čistota a průzračnost skel s extrémním odpuzováním vody. Stará silniční nečistota, mastnota, vodní kámen, šmouhy od stěračů a další agresivní nečistoty výrazně zhoršují čistotu a průhlednost skla, a tím snižují bezpečnost při řízení. Odstraněním těchto kontaminantů z povrchu skla docílíte nejen jeho špičkové čistoty, ale také jej připravíte pro aplikaci ochranného sealantu, který zajistí nejen snadnější údržbu, ale také extrémní odpuzování vody, tedy efekt tzv. „tekutých stěračů“.

https://www.escape6.cz/autokosmetika/ostatni-povrchy-idk19012/

 

Doporučujeme:

 • G8408 Meguiar’s Perfect Clarity Glass Polishing Compound
 • G8504 Meguiar’s Perfect Clarity Glass Sealant
 • G8224 Meguiar’s Perfect Clarity Glass Cleaner

Čištění skel pomocí přípravku G8224 Meguiar's Perfect Clarity Glass Cleaner a speciální utěrky X190301 Meguiar's Perfect Clarity Glass Towel

 

Interiérové povrchy jsou vystaveny nečistotám stejně jako exteriér vozu. Ani na ně bychom tedy neměli zapomínat. Časté vysávání znemožní nečistotám ulpět v hloubce textilních vláken koberců a vytvořit odolné skvrny a nečistoty, které je následně obtížnější odstranit. Pravidelné čištění interiérových textilií přípravkem G9416 Meguiar’s Carpet & Interior Cleaner udrží tkaniny čisté díky speciální technologii pěnění. Ta vyzvedne nečistoty i z hloubky vláken a obsažené zjemňovače textilií povrch ošetří, aby vlákna neztvrdla a neztratila svou jemnost. Líbivá vůně navíc zpříjemní práci i výsledný efekt.

https://www.escape6.cz/autokosmetika/interier-idk9607/
 

Doporučujeme:

 • G9416 Meguiar’s Carpet & Interior Cleaner
 • G13616 Meguiar's Quik Interior Detailer
 • MB0322 Meguiar’s Mirror Bright Detailing Spray

Údržba interiéru přípravkem G13616 Meguiar's Quik Interior Detailer a detailingovou rukavicí X1804 Meguiar's Detailing MittAPEK - Asociace pro elektronickou komerci APEK - Asociace pro elektronickou komerci

Our company Escape6 is on the market since year 2000. Our open and positive approach to vehicle modifications, besides many years of experience, stems from the enthusiasm of our entire team. Each of us is a true car enthusiast, and so we can identify with your idea of car modifications, whether it's a Show&Shine competitor, circuit racer, or offroad driver. We actively visit automobile exhibitions around the world, as well as domestic tuning exhibitions, events and events where you can meet our own modified cars.

We are looking forward to seeing you in our showroom in Prague Čestlice, which is filled with the best of today's world tuning parts and accessories. Whether you are only looking for small accessories or car care products, or if you want your car to be completely "tuned out", you are in the right place with us! And do not forget to follow us on social networks where you can learn something behind the scenes of our company.