This website uses cookies to provide services, personalise ads and analyse the visitor traffic. By using this site you agree to their use. Close
Shop roku 2020
  • Blog
  • Subaru Impreza Widebody
David 11.08.2020 2194x

Subaru Impreza Widebody

Na tenhle projekt se čekalo doslova dlouhá léta. Kdo nás sledujete pravidelně, tak určitě víte, že u Subaru se vždy počítalo s tím, že dostane rozšiřující widebody kit a pořádná kola. Stejně tak ale pravděpodobně víte, že tuto úpravu zbrzdilo ukončení výroby bodykitu, který jsme si pro Subaru vysnili a když už se podařilo sehnat již existující sadu ve Spojených státech, tak došlo k jejímu ztracení přepravní společností. V tu chvíli vše vypadalo ztracené a vymýšleli jsme náhradní řešení v podobě univerzálních lemů, které by byly schopny pojmout již vyrobená třídílná kola Work Wheels. Nicméně, taková varianta by znamenala obrovské množství úprav na lemech i na autě s nejistým výsledkem.

Nakonec se však podařilo nemožné a našli jsme další sadu původně vysněných lemů Angry Acorn Designs V1. Tentokrát se vše podařilo i na straně přepravy a lemy se v pořádku dostaly z Oregonu v USA k nám do Escape6. Celá věc je o to neuvěřitelnější, že sám výrobce bodykitu zmínil, že se jedná o jedinou aktuálně známou existující sadu tohoto bodykitu.

Dál už nebylo na co čekat. Protože jsme věděli, že lemy už máme, mohli jsme celý projekt oživit. V následujících dnes se k nám začaly sjíždět díly potřebné pro upgrade podvozku v podobě nastavitelných podvozkových ramen, kompletního polyuretanového uložení náprav, ramen a řízení, zesílených stabilizátorů H&R apod. Dorazily také pneumatiky TOYO Tires Proxes R888R v rozměru 295/30 R18(!).

Naštěstí, otázka, kdo se do tak komplexní úpravy pustí z pohledu práce, byla předem zodpovězená. Tým P.Z.Cars má s rozšiřujícími kity zkušenosti a stejně tak byl připraven se postavit každé výzvě, která se při snaze vměstnat do podběhů tak extrémní rozměr kol může objevit (a že se jich oběvilo opravdu dost). Díky tomu, že samotný bodykit už byl dříve na autě nasazený, byla ve smyslu spasování práce o něco snazší, i když bylo pořád třeba po Američanech některé detaily doladit. Horší už to bylo s vyřešením otevírání zadních dveří. Naše sada je totiž jediná na světě, která neměla dělený zadní lem a tak se musel dodatečně rozříznout a vyztužit, aby na sebe díly správně navazovaly.

Další výzvou bylo vytvoření prostoru pro otáčení extrémních předních kol Work Wheels Meister S1 v rozměru 11,5x18" ET -52 obutých do pneu 295/30 R18. Se zvětšením oblouku v blatníku jsme počítali. Že bude muset kolům uhnout i přední nárazník se spoilerem se také kalkulovalo, ale potřebných úprav bylo nakonec mnohem více. Dnes už má Subaru karoserii připravenou pro pojmutí kol i s jejich otáčením a volným pohybem, který umožňuje vzduchový podvozek Air Lift Performance. V nejbližších dnes čeká auto lakovna, kde nové blatníky, nárazník a další díly dostanou charakteristickou modrou barvu a v mezičase se budou ladit detaily, které jsme si pro Subaru ještě nachystali.

Na výsledek se můžete sami přijít podívat na výstavu Escape6 Prague Car Festival, která se bude konat od 28.8. do 30.8. v pražkém PVA Expo Letňany. Na této výstavě si Subaru užije svou premiéru. Ale ani tak nebude v žádném případě hotové, protože pro doplnění finálního vzhledu jsou v plánu ještě některé díly objednané v Japonsku a v USA. Alespoň ale budeme mít všichni důvod se těšit na příští rok, kdy bude Subaru dostávat postupně svou finální podobu.

 

Fotogalerie

Subaru Impreza Widebody Subaru Impreza Widebody Subaru Impreza Widebody Subaru Impreza Widebody Subaru Impreza Widebody Subaru Impreza Widebody Subaru Impreza Widebody Subaru Impreza Widebody Subaru Impreza Widebody Subaru Impreza Widebody Subaru Impreza Widebody Subaru Impreza Widebody Subaru Impreza Widebody Subaru Impreza Widebody Subaru Impreza Widebody Subaru Impreza Widebody Subaru Impreza Widebody Subaru Impreza Widebody Subaru Impreza Widebody


APEK - Asociace pro elektronickou komerci APEK - Asociace pro elektronickou komerci

Our company Escape6 is on the market since year 2000. Our open and positive approach to vehicle modifications, besides many years of experience, stems from the enthusiasm of our entire team. Each of us is a true car enthusiast, and so we can identify with your idea of car modifications, whether it's a Show&Shine competitor, circuit racer, or offroad driver. We actively visit automobile exhibitions around the world, as well as domestic tuning exhibitions, events and events where you can meet our own modified cars.

We are looking forward to seeing you in our showroom in Prague Čestlice, which is filled with the best of today's world tuning parts and accessories. Whether you are only looking for small accessories or car care products, or if you want your car to be completely "tuned out", you are in the right place with us! And do not forget to follow us on social networks where you can learn something behind the scenes of our company.